FunkyMEDIA - Pozycjonowanie, Adwords Łódź

Wpis

środa, 03 kwietnia 2013

Spam - kilka słów na temat techniki optymalizacji

Najstarszą i najczęściej spotykaną taktyką optymalizacji w czarnym kapeluszu jest spam. W świecie SEO mianem spamu określa się tworzenie stron internetowych, które nie mają żadnej wartości poza generowaniem ruchu z wyszukiwarek i zarabianiem na fałszywych ofertach lub reklamach. Nie są to ani strony ukryte, ani zamaskowane , ani zaprojektowane z myślą o tym, by kierować odwiedzających gdzieś indziej. To po prostu bezużyteczne strony, zaśmiecone reklamami i odnośnikami.

 

Dlaczego spam ciągle jeszcze funkcjonuje w sieci? Cóż, wciąż można w ten sposób zarobić. Strony ze spamem nie przyciągają co prawda tabunów internautów, za to można je tworzyć w sposób automatyczny w ilościach hurtowych, dzięki czemu zarabiają spore kwoty dla swoich nieetycznych właścicieli.

 

Google potępia tego rodzaju strony i potrafi wyczuć je z odległości kilometra. Gigant wyszukiwania traktuje je tak samo, jak organy ścigania traktują przestępców. Jeżeli zatem sądzisz, że uda Ci się skutecznie zastosować strategię automatycznego tworzenia  dużej liczby stron i zarabiania na reklamach dzięki ruchowi generowanemu z wyszukiwarek, powinieneś wiedzieć, że wielu próbowało już tego przed Tobą i prawie wszyscy ponieśli porażkę.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
funkymedia
Czas publikacji:
środa, 03 kwietnia 2013 16:16

Polecane wpisy

Kategorie

Zakładki

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa