FunkyMEDIA - Pozycjonowanie, Adwords Łódź

Wpis

poniedziałek, 13 maja 2013

Adwords - Często popełniane błedy

Nie można zapominać, że Google Adwords to szalenie skomplikowany system, w związku z czym w przypadku braku odpowiednich przygotowań i nieuważnego działania możesz zainwestować w te reklamy mnóstwo pieniędzy i osiągnąć niewielkie przychody. Poniżej przedstawiam cztery najpowszechniejsze błędy, które popełniają użytkownicy Google Adwords.

 

1. Złe typy dopasowań. Jednym z najszybszych sposobów na sprowadzenie klęski na swoja kampanię Google Adwords jest ustawienie we wszystkich reklamach przybliżonego typu dopasowania. Za każde kliknięcie będziesz płacił stosunkowo dużo, a w zamian będziesz otrzymywał ruch nie najlepszej jakości. Postaw na dopasowanie do wyrażenia i dopasowanie ścisłe - zdecydowanie więcej zarobisz i zdecydowanie więcej dowiesz się o swoich klientach.

 

2. Lekceważenie kwestii aktualizacji parametrów dopasowania wykluczającego. Zadbaj o doprecyzowanie swoich kampanii i pozbywaj się zbędnych słów kluczowych. Zwróć szczególną uwagę na wyrazy, które należy utożsamić z zupełnie innymi zmianami niż te, które Cie interesują. Im bardziej doprecyzujesz swoje reklamy, tym większą zyskają one skuteczność.

 

3. Złe strony docelowe. Twoja strona powinna być elegancka, przejrzysta, zachęcająca i  stworzona z myślą o konwersji. Kampanie reklamowe AdWords, które kierują użytkowników na zbyt ogólne strony główne, na strony nieatrakcyjnie zaprojektowane albo strony z nieskutecznymi adresami URL, bardzo szybko tracą na Wyniku Jakości.

 

4. Brak monitoringu. AdWords to prawdziwa skarbnica wiedzy, ale możesz z niej korzystać jedynie pod warunkiem, że stosujesz jakąś konkretną metodę, analizowania i interpretowania danych. Oprócz standardowej aplikacji Google Analytics możesz używać mnóstwa innych programów - przygotuj sie do wnikliwej analizy danych pochodzących z Google AdWords, aby w maksymalnym stopniu wykorzystywać ich potencjał.

 

Projektowanie stron www

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
funkymedia
Czas publikacji:
poniedziałek, 13 maja 2013 12:44

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • carework napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/17 18:36:21:

    Niestety często popełniane błędy to wykup Adwordsa. Ale jeśli chcesz dotrzeć daleko i szybko to innej opcji nie ma dolp.pl/audyt-i-optymalizacja-stron

  • naarie napisał(a) komentarz datowany na 2018/06/26 00:25:34:

    Chyba najskuteczniejszym sposobem uniknięcia ewentualnych błędów, jakie może nieść ze sobą źle wprowadzona kampania AdWords Wrocław, jest po prostu zlecenie jej profesjonalnej agencji marketingowej. Brak specjalistycznej wiedzy, może spowodować trudno odwracalne skutki.

  • pabloby napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/18 20:35:09:

    Najczęstszym błędem jest brak monitoringu takiej kampanii przez co, nie dokonywane są żadne zmiany w kampanii i nie reaguje się na żadne zmiany. Na stronie funkymedia.pl można zobaczyć oraz dowiedzieć się jak taka kampania powinna wyglądać, to na pewno pomoże nam wybrać odpowiednią firmę.

Dodaj komentarz

Kategorie

Zakładki

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa